Domy bez fundamentów

Producent domów szkieletowych

Domki szkieletowe

Dom bez fundamentu

Domki szkieletowe to zdecydowanie szybka i wygodna forma realizacji marzenia o własnym domu. Domy w technologii szkieletowej to alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, a dla nas – oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Produkowane przez nas domy szkieletowe to inaczej domy na zgłoszenie, które wybudujemy  bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. 

Premium

od 43m2 – 57m2
Marka JB Homes jako recepta na luksusowy wypoczynek blisko natury. Nowoczesny design i aranżacja łamią stereotypy i wychodzą naprzeciw utartym schematom o domku mobilnym.

Standard

od 43m2 – 57m2

Nasze standardowe modele domów mobilnych z opcja BASIC bez wyposażenia i opcją COMFORT z umeblowaniem.

Dodatkowo na podstawie wyposażenia dodatkowego domów mobilnych można skonfigurować według własnej koncepcji z zewnątrz jak i na wewnątrz.

Glamp

od 25 m2 – 35 m2

Linia Glamp – komfortowe rozwiązanie dla biznesu w sektorze wypoczynku. Idealne dla ośrodków wypoczynkowych i kempingów, które chcą oferować swym klientom komfortowy pobyt w domku mobilnym, w sercu natury.

Domy o konstrukcji stalowej

Nasze realizacje

domek letniskowy

Malta

Domek letniskowy Typu Stodoła Malta, model Standard – Letniskowo.pl

Powierzchnia: 57 m2, Wymiary: 4,3 x 13,2 m

3 sypialnie, salon z aneksem kuchennym, 2 łazienki, przedpokój, garderoba

Sprawdź szczegóły ->

EcoSylt

Powierzchnia: 60,28 m2, Wymiary: 13,7 x 4,4 m

3 sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienka, przedpokój, pompa ciepła, fotowoltaika

Sprawdź szczegóły ->
Opinie

Nasi klienci

Domy bez fundamentów

Mobilne domy letniskowe zwane często domami bez fundamentów to najczęściej budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni nieprzekraczającej 70 m2, często spotykane na działkach pozamiejskich. Czasem domy bez fundamentów określane są mianem domków holenderskich, angielskich, modułowych czy szkieletowych. Choć budynki te będą się między sobą nieznacznie różnić, nadal posiadają wiele wspólnych cech. Czy domy na kołach słusznie nazywane są domami bez fundamentów ? I tak i nie. W typowym budownictwie jednorodzinnym najczęściej wykonuje się fundamenty tradycyjne oparte na ławach i ścianach fundamentowych. Zastosowanie tego rozwiązania powoduje, że obciążenie rozkłada się na większej powierzchni, fundament jest stabilny i odporny na ściskanie i rozciąganie. Natomiast w sytuacji, kiedy konstrukcja domu jest lekka (jak w przypadku mobilnego domu letniskowego), wykonywanie ław fundamentowych nie jest niezbędne. W związku z tym, że domki letniskowe nie potrzebują tradycyjnych fundamentów, zwykło się używać sformułowania dom bez fundamentu. Może to w pewien sposób wprowadzać w błąd, bowiem mobilne domki szkieletowe, podobnie jak całoroczne domy mieszkalne potrzebują fundamentu, jednak innego typu. Oczywiście, możemy zastosować fundament tradycyjny lub płytę fundamentową, co da nam solidne przeniesienie obciążenia na grunt, jednak częściej stosuje się w tym przypadku fundament z bloczków betonowych lub stopy fundamentowe. Fundament jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Jego rolą polega na przekazywaniu obciążeń z budowli na podłoże gruntowe tak, by cała konstrukcja była stabilna. Jak widzisz to element niezbędny do tego, by bezpiecznie korzystać z domku mobilnego.

Jaki gotowy dom bez fundamentów?

Domy bez fundamentów w typie letniskowym to fenomen ostatnich lat. Większość z nas marzy o własnej, prywatnej przestrzeni poza miastem i miejscem, w którym może wypocząć. Taką możliwość daje nam domek letniskowy, którego właścicielem możemy zostać w bardzo prosty sposób. Domy letniskowe można bowiem postawić bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy złożyć zamówienie na konkretny model domku, zgłosić inwestycję w urzędzie, przygotować działkę i czekać na swój wymarzony domek. Cała procedura może zamknąć się w 3-4 miesiącach. Domki na kołach od Letniskowo.pl powstają w fabryce i są w całości transportowane na działkę klienta. Dzięki stosowanym technologiom i wysokiej jakości materiałom otrzymujemy solidną i trwałą oraz estetycznie prezentującą się budowlę. Wszystko sprowadza się do jednego – tzw. domy bez fundamentów są szybsze i łatwiejsze w budowie, a tym samym bardziej przystępne cenowo. Pozostaje zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki dom bez fundamentów wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od domu i kto będzie z niego korzystał. Jeśli dom bez fundamentu ma być nie tylko domem wakacyjnym, powinniśmy zdecydować się na wersję domu z ociepleniem całorocznym pianą otwartokomórkową PUR 13-18cm w ścianach, dachu oraz podłodze. To sprawi, że nasz dom będzie obiektem wielosezonowym. Kolejną ważną decyzją przed jaką staniemy, będzie wybór metrażu domku. W ofercie Letniskowo.pl znajdują się domy bez fundamentów o powierzchni od 35 m2 do 60 m2. Naturalnie, rodzina z dziećmi zdecyduje się na model domku o powierzchni powyżej 50 m2 z dwoma lub więcej sypialniami. Z kolei singiel lub para mogą wybrać mniejszy dom z jedną sypialnią. Bez względu na wybrany metraż, wszystkie modele domków od Letniskowo.pl zaprojektowane są tak, by pomieścić kuchnię/aneks kuchenny oraz łazienkę. Wiele zależy od tego, czego oczekujemy od domu. Jak często zamierzamy z niego korzystać ? Czy będzie służył do odpoczynku czy pracy ? A może ma wyłącznie zaspokoić nasze podstawowe potrzeby mieszkalne ? W tej sytuacji wystarczy nam standardowy model domku z wyposażeniem. Jeśli marzymy o wyjątkowym, designerskim domu, wykończonym wysokiej jakości materiałami i urządzonym przez projektanta powinniśmy zdecydować się na domek premium. Jak widzisz nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: jaki dom bez fundamentów wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań. Letniskowo.pl słynie z tworzenia domów idealnie dopasowanych do potrzeb klientów. W naszym asortymencie znajdują się zarówno domy standardowe z wyposażeniem lub bez, jak i domy typu premium. Każdy projekt można spersonalizować, wybierając kolor elewacji, ścian, drzwi, okien, rodzaj rolet itd. W zależności od przewidzianego budżetu nasz zespół konsultantów zaprezentuje dostępne opcje i doradzi wybór najlepszego rozwiązania.