Domki glampingowe od producenta

Sprawdź naszą ofertę domów mobilnych 

GLAMPING

Domki Glampingowe

„Domki glampingowe – luksus w harmonii z naturą! Wybierz nasze wyjątkowe domki z linii Glamp i zanurz się w komfortowej przygodzie. Stworzone przez doświadczonego producenta, nasze domki zapewniają unikalne połączenie elegancji i funkcjonalności. Oferują one przestronne wnętrza, wyposażone w wysokiej jakości wygodne łóżka, prywatne łazienki i w pełni wyposażone aneksy kuchenne. Bądź jednym z przywilejowanych, którzy mogą delektować się niesamowitymi widokami, cieszyć się relaksem na tarasach i korzystać z udogodnień takich jak baseny, grille i ogniska. Stwórz niezapomniany wypoczynek w naszych domkach glampingowych!

Domy glampingowe

Nasza oferta

Glamping – niezwykły pomysł na biznes

Glamping to zupełnie inna forma wypoczynku, niż ta, którą znamy na co dzień. Z jednej strony – prosta, bliska naturze, z drugiej – luksusowa i niebanalna. Czy te dwie, na pozór sprzeczne idee da się połączyć ? Tak, a co więcej, może to być bardzo rentowny biznes. Co kryje się pod tajemniczą, anglojęzyczną nazwą glamping i dlaczego pokochali go Polacy ?

Na czym polega glamping?

Glamping, choć brzmi podobnie jak camping, nie ma nic wspólnego ze zwykłym polem namiotowym. Sama nazwa pochodzi z języka angielskiego i powstała z połączenia dwóch słów – glamour i camping, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza luksusowy biwak. Moda na glamping przybyła do nas z zachodu i zyskuje coraz więcej zwolenników wśród rodaków. Nic dziwnego, Polacy otwarcie przyznają, że coraz częściej decydują się na urlop w kraju. Być może ze względów ekonomicznych, być może przez wzgląd na preferencje, moda na glamping zdecydowanie nam podpasowała. Z jednej strony otrzymujemy krajowy wypoczynek w urokliwym miejscu,  z drugiej, komfortowe warunki noclegowe, niemalże bliskie hotelowym. Można powiedzieć, że glamping to taki kemping w stylu glamour. Nie uświadczymy tu spartańskich warunków rodem ze starych pól campingowych. Przeciwnie, otrzymamy przytulne, w pełni wyposażone lokum w pięknych okolicznościach przyrody. Choć miłośników nocowania w namiocie nie brakuje, ta forma noclegu ma swoje słabe strony- brak dostępu do bieżącej wody, brak elektryczności i ogrzewania dla wielu stanowi barierę nie do przejścia. Alternatywą dla tych osób będzie glamping.

Jak zrobić glamping?

Coraz więcej ludzi ucieka  z miast i szuka odpoczynku w otoczeniu natury. Nie wszystkich uda się przekonać do namiotu, dlatego można zorganizować osiedle glampingowe bazujące na domkach letniskowych, które w niczym nie ustępują nowoczesnym namiotom, a nawet mają nad nimi pewną przewagę. Domki letniskowe są odpowiednio docieplone, co z powodzeniem pozwala na komfortowe używanie ich przez cały rok. Z kolei nocleg w namiocie (nawet ogrzewanym) w sezonie jesienno-zimowym, może stanowić dla wielu osób barierę nie do przejścia.

Jaka działka pod glamping?

Pierwszą rzeczą, za którą powinniśmy się zabrać będzie znalezienie odpowiedniej działki. Walory działki i jej położenie to ważny potencjał inwestycyjny, który realnie wpłynie na to, czy nasz kalendarz zostanie wypełniony rezerwacjami. Nastawiając się na turystów powinniśmy rozważyć działkę zlokalizowaną w atrakcyjnym miejscu. W polu naszych zainteresowań powinny znaleźć się parcele położone w popularnych turystycznie regionach tj. nad morzem, na mazurach czy w górach. Nie musimy się od razu decydować na działkę w pobliżu znanych kurortów. Tłumy turystów i wszechobecny hałas mogą być zniechęcające, amatorzy glampingu szukają raczej odskoczni od gwaru miasta. Możemy natomiast rozejrzeć się za ziemią w niewielkiej, mniej popularnej miejscowości lub na jej obrzeżach, lecz w bliskim sąsiedztwie lasu, rzeki, jeziora, zalewu czy np. w pobliżu szlaków turystycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby swój glamping postawić z dala od wszystkiego, obrać koncepcję noclegów „na odludziu” i jednocześnie samemu zadbać o atrakcyjną infrastrukturę wokół obiektu. Niezależnie od obranej koncepcji, przed zakupem działki należy sprawdzić warunki zabudowy danego terenu. Wybierając działkę należy bezwzględnie sprawdzić, czy ma możliwość podłączenia do mediów oraz, czy droga dojazdowa do działki jest dobra. Działka powinna być odpowiednio duża, by pomieścić określoną liczbę domków. Być może w perspektywie lat zechcemy poszerzyć nasz glamping o dodatkowe domki. Musimy w tym celu dysponować odpowiednią przestrzenią, warto to przemyśleć już na etapie planowania inwestycji. Warto wiedzieć, że wszystkie domki rekreacyjne od Letniskowo.pl możemy wyposażyć w koła, dzięki czemu możliwy jest ich transport na przestrzeni kilku – kilkunastu metrów i wielokrotna zmiana położenia domków na działce. 

Jakie domki wybrać na glamping?

Mając działkę przychodzi pora na podjęcie decyzji: z ilu domków letniskowych będzie składała się nasza baza noclegowa. I tu do wyboru mamy standardowe modele domków oraz domki luksusowe dla klienta premium. Możemy zdecydować się na dwa rodzaje zabudowy, tym samym naturalnie poszerzając grono odbiorców naszej oferty. Wszystkie oferowane przez nas domki wyposażone są w kuchnię, łazienkę oraz miejsce do odpoczynku, zatem zapewnią komfortowy pobyt i niezapomniane wakacyjne doświadczenia. Do wyboru mamy modele z jedną, dwoma lub trzeba sypialniami. Domki mobilne są zaprojektowane tak, by mogły pomieścić jednocześnie nawet 8 osób. Każdą konstrukcję można zmodyfikować, dodając np. dodatkowe przeszklenia czy taras na dachu. Takie rozwiązania idealnie komponują się z ideą odpoczynku pośród natury i uczynią nasz glamping wyjątkowo klimatycznym miejscem, które zapada w pamięć. Pozostajemy otwarci na zmiany, zależy nam, by każdy z klientów otrzymał projekt idealnie dopasowany do potrzeb, dlatego w miarę konstrukcyjnych możliwości dokonamy indywidualnych modyfikacji. Domki powinny być umeblowana, by były w pełni użyteczne, dlatego zajmujemy się również kompleksowym wyposażeniem wybranych modeli domków. Każdy produkowany przez nas domek wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia solidną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Chcąc prowadzić swój biznes przez cały rok, warto wybrać całoroczną wersję domków z ociepleniem.

Domki kopułowe i domy sferyczne?

Małe domy mobilne są znakomitą alternatywą dla domów kopułowych i domów sferycznych z kilku powodów. Po pierwsze, ich mobilność daje elastyczność i swobodę w wyborze lokalizacji. Można je łatwo przenieść z jednego miejsca na drugie, co pozwala na eksplorację różnych terenów i cieszenie się zróżnicowanymi krajobrazami. Natomiast domy kopułowe i sferyczne są zwykle trwalsze i trudne do przeniesienia.

Kolejnym ważnym aspektem jest cena. Małe domy mobilne są zazwyczaj tańsze w budowie i utrzymaniu niż domy kopułowe i sferyczne. Można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, jednocześnie ciesząc się wygodnym i funkcjonalnym mieszkaniem. Dla wielu osób, zwłaszcza tych o ograniczonym budżecie, małe domy mobilne są bardziej dostępne finansowo.

Ponadto, małe domy mobilne oferują różnorodne rozmiary i układy wnętrz, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb i preferencji. Można zaprojektować przestrzeń według własnych upodobań, z uwzględnieniem praktycznych rozwiązań i wykorzystaniem optymalnej powierzchni. Domy kopułowe i sferyczne, choć unikalne w formie, mogą być bardziej ograniczone pod względem dostosowania do konkretnych wymagań.

Wreszcie, małe domy mobilne są bardziej przyjazne dla środowiska. Często są wykonane z materiałów ekologicznych i wyposażone w energooszczędne rozwiązania, takie jak panele słoneczne czy systemy zbierania deszczówki. Dzięki temu można zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne i żyć bardziej zrównoważonym stylem życia.

Czy na glamping trzeba pozwolenie?

Gotowe domki od Letniskowo.pl nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Roboty budowlane należy zgłosić w odpowiednim urzędzie wraz z kompletem dokumentów i odczekać 21 dni. Należy pamiętać, że na każde 500 m2 działki może przypadać jeden domek. Budynek ten musi być parterowy i mieć powierzchnię zabudowy do maksymalnie 70 m2. Jeśli wynajem domków będzie prowadzony sezonowo, nie wymaga się prowadzenia działalności gospodarczej. Przychody z takiego wynajmu mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 8,5 %, jeśli nie przekroczą 100 tys. zł. W pozostałych przypadkach należy odprowadzić od nadwyżki tej kwoty ryczałt  od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 12,5 %. Jeśli wynajem domków zamierzamy prowadzić całorocznie, będziemy zobowiązani do założenia działalności gospodarczej. Chcąc prowadzić swój biznes na większą skalę, wynajem domków letniskowych będzie się mieścił w kategorii świadczenia usług hotelarskich. Tym samym będziemy zobligowani do zgłoszenia naszych domków do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, prowadzonej przez wójta (burmistrza, prezydenta) właściwego ze względu na położenie obiektu, przestrzegania wymagań sanitarnych, przeciwpożarowych oraz tych dotyczących wyposażenia domków.

Ile kosztuje domek pod glamping? 

Koszt mobilnych domków nie jest wysoki, zatem zorganizowanie glampingu na bazie gotowych domków całorocznych będzie niższy, niż mielibyśmy zainwestować w tradycyjnie postawione, drewniane czy murowane konstrukcje. Cena zależna będzie od ilości wybranych domków, ich powierzchni oraz standardu wykończenia. Decydując się na gotowe domy na kołach, oszczędzasz czas  i nie musisz spędzać każdej chwili na budowie. Jak mawia stare przysłowie: „Czas to pieniądz”, a przecież zależy nam, by jak najszybciej zacząć zarabiać.

Glamping to dobry pomysł na biznes. W Polsce wciąż brakuje tego typu miejsc, a zainteresowanie ciągle rośnie. Wystarczą 2 -3 domki by wystartować z pomysłem. Jeśli posiadamy lub mamy na oku działkę usytuowaną w ciekawym miejscu, nie powinniśmy narzekać na brak klientów. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji warto zbadać rynek, zrobić analizę konkurencji, a szukając nietuzinkowych, domków noclegowych pod glamping, skontaktować się ze sprawdzonym producentem gotowych domków letniskowych.