Leasing nieruchomości - na czym polega, czy się opłaca?

Domki mobilne

Domki letniskowe w leasingu

Czy można wziąć leasing nieruchomości?

Leasing jest alternatywnym sposobem do zakupu nieruchomości, w momencie gdy firma nie dysponuje własnymi środkami finansowymi. Jest też alternatywą dla kredytu konsumenckiego.

Na czym polega leasing domu?

Opisując to w najprostszy sposób, polega to na tym, że właściciel obiektu, który zwany jest leasingodawcą, oddaje go w użytkowanie leasingobiorcy. W zamian za to musi on wnosić comiesięczne opłaty w ustalonej wcześniej kwocie. Własność budynku zostaje przekazana w momencie spłacenia wszystkich rat. Leasing może dotyczyć różnego rodzaju nieruchomości. Mogą to być domy modułowe, domy mobilne, domy letniskowe, a także mieszkania. 

Jaka jest najpopularniejsza forma leasingu nieruchomości?

Leasing operacyjny – przeznaczony dla wszystkich działalności gospodarczych. Wszelkie opłaty tj. czynsz leasingowy, opłaty wstępne i inne wydatki niezbędne do utrzymania przedmiotu leasingu, korzystający może wpisać w koszty uzyskania przychodu.

Leasing nieruchomości a kredyt hipoteczny? W czym tkwi różnica.

Przewagą leasingu nieruchomości nad kredytem hipotecznym jest fakt, że ta pierwsza opcja jest mniej czasochłonna, przygotowanie formalności zajmuje mniej czasu, a cała procedura jest bardziej przystępna. Należałoby też wspomnieć, że wypada on także zdecydowanie korzystniej jeśli chodzi o kwestię podatkowe. 

Podstawowe parametry leasingu operacyjnego:
– Okres finansowania: 60 miesięcy
– Minimalna wpłata 10%
– Wykup 15%

Leasing nieruchomości stanowi świetną alternatywę dla kredytu hipotecznego. W przypadku leasingu proces związany z formalnościami jest znacznie łatwiejszy i bardziej przystępny. Na korzyść leasingu przemawia również kwestia podatkowa. Opłata wstępna za leasing takiego budynku jako biuro, gabinet lub pomieszczenie rekreacyjne dla pracowników stanowi koszt uzyskania przychody w momencie poniesienia i pozwala na odzyskanie 100% VAT.

Forma leasingu umożliwia ujęcie w kosztach uzyskania przychodu raty, które pochodzą z leasingu. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszeniu ulega podstawa opodatkowania, jak i wartość należnego podatku dochodowego. Pozwala on także na przeniesienie prawa własności.

Letniskowo.pl jako producent mobilnych domków letniskowych współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym. Jest to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

EFL jest dostawcą kompleksowych rozwiązań leasingowych dotyczących nieruchomości takich jak oferowane przez nas całoroczne domki letniskowe. Doradca po zapoznaniu się z Państwa indywidualną sytuacją oraz preferencjami, zaproponuje odpowiednie rozwiązanie do sfinansowania inwestycji w domki mobilne. Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny.

Agent, uwzględniając Państwa możliwości i potrzeby:
– zaproponuje atrakcyjne warunki finansowe.
– objaśni szczegóły umowy leasingowej.
– pomoże w dopełnieniu formalności.
– umożliwi zawarcie umowy u Państwa, bądź w przedstawicielstwie EFL

Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny! Zapytaj o szczegóły!

Adam Prokopiuk
e-mail: adam.prokopiuk@efl.com.pl
telefon: +48 691 480 720

sobieszewo domki letniskowe