Domy z Podlasia podbijają Europę

Piszą o nas

Forbes

Domy z Podlasia

Już ponad tysiąc domów mobilnych z białostockiej firmy Letniskowo.pl postawiono na różnych posesjach praktycznie w całej Europie. Kupują je hotelarze, firmy i wymagający klienci indywidualni – również w trudnych czasach koronawirusa.
sielpia domki do wynajęcia
domek mobilny 35m2

Najnowsze statystyki Gratki.pl mówią, że Polacy w czasach pandemii nie zrezygnowali z poszukiwania nieruchomości dla siebie. Zmieniają się jednak ich preferencje. Przed koronawirusem ponad 60 proc. z nich poszukiwało mieszkania do zakupu. Teraz odsetek ten wynosi 42 proc. Za to wyraźnie większym zainteresowaniem cieszą się domy – w nieodległej przeszłości chciało je kupić 31 proc. Polaków planujących kupno nieruchomości, teraz aż 11 punktów procentowych więcej.

Zmieniają się równie nasze preferencje wakacyjne i wiele wskazuje na to, że są to zmiany, które zostaną z nami na dłużej. Chętniej niż w hotelach, chcemy wypoczywać w odizolowanych domkach postawionych na oddzielnej posesji, przeznaczonych wyłącznie dla nas.

Na te wszystkie potrzeby odpowiada białostocka spółka Letniskowo.pl, do której należy również luksusowa marka JB Homes.

– Od 2013 roku specjalizujemy się w produkcji całorocznych domków mobilnych. Sprzedaliśmy ich już ponad tysiąc, w tym w 85 proc. klientom zagranicznym – mówi Jacek Solka, jeden z dwóch obok Marka Garkowskiego, założycieli i właścicieli firmy.

Domki z Podlasia pojechały do Niemiec, Austrii, Czech, Holandii, Szwecji, Norwegii, Francji, Islandii i na Litwę. Wszystkie są całoroczne – z ogrzewaniem podłogowym lub z kompletem grzejników elektrycznych.

– Jako pierwsi zaczęliśmy je izolować pianą PUR – podkreśla Marek Garkowski.

Mobilne domy Letniskowo.pl i JB Homes oparte są na konstrukcji stalowej wykonanej zgodnie z projektem i normami UE – mają również prestiżowy niemiecki certyfikat TUV Rheinland.

Ich powierzchnia zaczyna się od 35 metrów kwadratowych i sięga niemal 60 metrów kwadratowych. Można je też budować większe, poprzez łączenie dwóch mniejszych modułów. Mają przemyślany funkcjonalny układ pomieszczeń, który może być zmieniany na życzenie zamawiającego – wstępny wybór domu i jego konfigurację można przeprowadzić za pomocą specjalnego formularza internetowego.

Luksusowa linia w pełni wyposażonych JB Homes wyróżnia się między innymi dużymi – na całą wysokość ściany – przeszkleniami, pokryciem w postaci efektownego aluminiowego łupka imitującego dachówkę i ledowym oświetleniem na zewnątrz i w środku.

– Domki marki Letniskowo.pl oferujemy w dwóch standardach wykończenia: BASIC (do umeblowania) i COMFORT (w pełni wyposażone). Za dopłatą można zamówić klimatyzację, rolety i wiele innych rozszerzeń – mówi Jacek Solka.

Mobilne domy Letniskowo.pl i JB Homes kupują zarówno osoby prywatne jak i firmy. Ustawiane są na atrakcyjnych działkach rekreacyjnych oraz pod miastem, gdzie funkcjonują w roli domu rodzinnego.

– W Holandii zbudowaliśmy w ciągu czterech miesięcy osiedle 80 domków przeznaczone dla pracowników tymczasowych, a w Szwecji znajduje się ponad 200 naszych domów na campingach, ośrodkach socjalnych i prywatnych posesjach. Wszystkie są całoroczne używane w surowych Skandynawskich warunkach – mówi Marek Garkowski.

Domy Letniskowo.pl i JB Homes powstają dzisiaj w nowoczesnej hali produkcyjnej w Białymstoku o powierzchni około 6 tys. metrów kwadratowych.

– Uruchomiliśmy ją w styczniu tego roku kosztem około 20 mln zł. Możemy w niej produkować nawet 800 domków rocznie – mówi Jacek Solka.

Nowoczesny zakład produkcyjny pozwala na szybką realizację zleceń. Klienci indywidualni mają gwarancję, że wybrany przez nich dom zostanie wyprodukowany w ciągu trzech miesięcy od zamówienia.

– Jako największy w Polsce producent domów mobilnych jesteśmy też w stanie w krótkim czasie zwiększyć bazę noclegową w istniejących hotelach, ośrodkach turystycznych i campingach dostarczając w pełni wyposażone, gotowe do użytku domki-apartamenty na czas – dodaje Marek Garkowski.

Komfortowy dom mobilny może zostać dostarczony na dowolną działkę w Europie nawet w ciągu trzech miesięcy.