Domy z Podlasia podbijają Europę - Letniskowo

29 maja, 2020

Domy z Podlasia podbijają Europę

Baza wiedzy Baza wiedzy

Domy z Podlasia podbijają Europę

Domy z Podlasia podbijają Europę

Już ponad tysiąc domów mobilnych z białostockiej firmy Letniskowo.pl postawiono na różnych posesjach praktycznie w całej Europie. Kupują je hotelarze, firmy i wymagający klienci indywidualni – również w trudnych czasach koronawirusa.

Domy z Podlasia podbijają Europę

Najnowsze statystyki Gratki.pl mówią, że Polacy w czasach pandemii nie zrezygnowali z poszukiwania nieruchomości dla siebie. Zmieniają się jednak ich preferencje. Przed koronawirusem ponad 60 proc. z nich poszukiwało mieszkania do zakupu. Teraz odsetek ten wynosi 42 proc. Za to wyraźnie większym zainteresowaniem cieszą się domy – w nieodległej przeszłości chciało je kupić 31 proc. Polaków planujących kupno nieruchomości, teraz aż 11 punktów procentowych więcej.

Zmieniają się równie nasze preferencje wakacyjne i wiele wskazuje na to, że są to zmiany, które zostaną z nami na dłużej. Chętniej niż w hotelach, chcemy wypoczywać w odizolowanych domkach postawionych na oddzielnej posesji, przeznaczonych wyłącznie dla nas.

Na te wszystkie potrzeby odpowiada białostocka spółka Letniskowo.pl, do której należy również luksusowa marka JB Homes.

– Od 2013 roku specjalizujemy się w produkcji całorocznych domków mobilnych. Sprzedaliśmy ich już ponad tysiąc, w tym w 85 proc. klientom zagranicznym – mówi Jacek Solka, jeden z dwóch obok Marka Garkowskiego, założycieli i właścicieli firmy.

Domki z Podlasia pojechały do Niemiec, Austrii, Czech, Holandii, Szwecji, Norwegii, Francji, Islandii i na Litwę. Wszystkie są całoroczne – z ogrzewaniem podłogowym lub z kompletem grzejników elektrycznych.

– Jako pierwsi zaczęliśmy je izolować pianą PUR – podkreśla Marek Garkowski.

Mobilne domy Letniskowo.pl i JB Homes oparte są na konstrukcji stalowej wykonanej zgodnie z projektem i normami UE – mają również prestiżowy niemiecki certyfikat TUV Rheinland.

Ich powierzchnia zaczyna się od 35 metrów kwadratowych i sięga niemal 60 metrów kwadratowych. Można je też budować większe, poprzez łączenie dwóch mniejszych modułów. Mają przemyślany funkcjonalny układ pomieszczeń, który może być zmieniany na życzenie zamawiającego – wstępny wybór domu i jego konfigurację można przeprowadzić za pomocą specjalnego formularza internetowego.

Luksusowa linia w pełni wyposażonych JB Homes wyróżnia się między innymi dużymi – na całą wysokość ściany – przeszkleniami, pokryciem w postaci efektownego aluminiowego łupka imitującego dachówkę i ledowym oświetleniem na zewnątrz i w środku.

– Domki marki Letniskowo.pl oferujemy w dwóch standardach wykończenia: BASIC (do umeblowania) i COMFORT (w pełni wyposażone). Za dopłatą można zamówić klimatyzację, rolety i wiele innych rozszerzeń – mówi Jacek Solka.

Mobilne domy Letniskowo.pl i JB Homes kupują zarówno osoby prywatne jak i firmy. Ustawiane są na atrakcyjnych działkach rekreacyjnych oraz pod miastem, gdzie funkcjonują w roli domu rodzinnego.

– W Holandii zbudowaliśmy w ciągu czterech miesięcy osiedle 80 domków przeznaczone dla pracowników tymczasowych, a w Szwecji znajduje się ponad 200 naszych domów na campingach, ośrodkach socjalnych i prywatnych posesjach. Wszystkie są całoroczne używane w surowych Skandynawskich warunkach – mówi Marek Garkowski.

Domy Letniskowo.pl i JB Homes powstają dzisiaj w nowoczesnej hali produkcyjnej w Białymstoku o powierzchni około 6 tys. metrów kwadratowych.

– Uruchomiliśmy ją w styczniu tego roku kosztem około 20 mln zł. Możemy w niej produkować nawet 800 domków rocznie – mówi Jacek Solka.

Nowoczesny zakład produkcyjny pozwala na szybką realizację zleceń. Klienci indywidualni mają gwarancję, że wybrany przez nich dom zostanie wyprodukowany w ciągu trzech miesięcy od zamówienia.

– Jako największy w Polsce producent domów mobilnych jesteśmy też w stanie w krótkim czasie zwiększyć bazę noclegową w istniejących hotelach, ośrodkach turystycznych i campingach dostarczając w pełni wyposażone, gotowe do użytku domki-apartamenty na czas – dodaje Marek Garkowski.

Komfortowy dom mobilny może zostać dostarczony na dowolną działkę w Europie nawet w ciągu trzech miesięcy.

blog
baza wiedzy

Podobne artykuły

Poprzedni Poprzedni Następny Następny
Domy przyszłości
Domy przyszłości

Dom mobilny czy dom na kołach to coraz częściej rozpoznawany fenomen w branży budowlanej. To przyszłość, która nie tylko pozwoli na znaczne oszczędności, ale otworzy również nowe możliwości. Domy mobilne cieszą się coraz większą popularnością. Zapotrzebowanie na ten produkt nie milknie, tym bardziej, że w ostatnim czasie jest on w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego. A … Continued

Zobacz więcej
Ustawienie domku mobilnego na działce 2
Ustawienie domku mobilnego na działce 2

NASI KLIENCI O USTAWIANIU DOMKU MOBILNEGO PRZYJAZD I INSTALACJA DOMKU MOBILNEGO Tak wyglądał przyjazd i usytuowanie domku mobilnego na jednej z naszych realizacji. To już drugi tego typu domek (model JB HOMES Silver Moon), który sami stawialiśmy na działce Inwestorów. Jak to wszystko wyglądało w praktyce i co to za domek? CZYM JEST DOMEK MOBILNY? Domek … Continued

Zobacz więcej
Kontakt

Masz pytanie?

Nie możesz się zdecydować?

Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości