Domek mobilny to nowa miłość Polaków

Domki mobilne

Letniskowo

Domek mobilny to nowa miłość Polaków - również w czasach Covid-19

Domek mobilny zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród Polaków. Czy warto jednak założyć taki biznes? 

Domek mobilny to coś bardzo cennego dla wielu Polaków. Zakup dużego domu z prawdziwego zdarzenia często wiąże się z gigantycznym kosztem i niewielu ludzi stać na taką inwestycję. Ale domek mobilny? To zupełnie inna sprawa! Obecnie, w dobie Covid-19, takie domki zyskują jeszcze większe zainteresowanie.

— Sytuacja z koronawirusem odkryła prawdziwe zapotrzebowanie na własny domek mobilny, który był zawsze symbolem wolności — mówi dla My Company Polska Iwona Wyszyńska, kierownik działu sprzedaży i marketingu w Letniskowo.pl sp. z o. o., producencie domków mobilnych. — Zbudziła potrzebę znalezienia się we własnej przestrzeni, na własnym kawałku ziemi, co ma swoje odzwierciedlenie w ilości zainteresowania domkami w tym czasie — dodaje.

domki holenderskie mazowieckie
Letniskowo

Domek mobilny: świetny biznes w Polsce i za granicą

Jak przekonuje Iwona Wyszyńska, rozwijanie takiego biznesu wcale nie ogranicza nas do rodzimego rynku. Jeśli chcemy sprzedawać domek mobilny, możemy liczyć na zainteresowanie klientów z Polski, ale też z innych krajów.

Na pytanie, czy firma oferująca domki mobilne może liczyć na duże zainteresowanie polskich klientów, czy też większość klientów jest spoza Polski, przedstawicielka Letniskowo.pl odpowiada: — Zarówno  w Polsce, jak i za granicą. Na zachodzie domek mobilny to popularny obrazek na kempingu czy na własnej działce. Ten trend przywędrował również do naszego kraju. W ostatnim roku odnotowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania posiadaniem własnego domku mobilnego — przekonuje.

sielpia domki letniskowe
Letniskowo

Co należy wziąć pod uwagę?

domki holenderskie pomorskie

Na start i rozkręcenie takiego biznesu będziemy musieli zainwestować sporo środków, ale zdecydowanie o wiele mniej niż w przypadku, gdybyśmy chcieli zostać tradycyjnym deweloperem. — Wzrastające ceny nieruchomości przyczyniły się do powstawania alternatywnego mieszkalnictwa. Tym samym pojawiła się szansa na rozwój naszego biznesu — tłumaczy Iwona Wyszyńska.

I tak, koszt zakupu mobilnego domku jest kilkukrotnie niższy niż mieszkania o tej samej powierzchni. — Szczególnie na rynkach zachodnich, czy w dużych metropoliach, gdzie następuje szybki napływ ludności, który te metropolie generują, jednocześnie nie nadążając z zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych — dodaje ekspertka.

Branża budownictwa mobilnego to również alternatywa dla branży turystycznej, hoteli i kempingów. Sprawdź również inne pomysły na biznes, a także dowiedz się, w co warto inwestować w 2021.

Artykuł: https://mycompanypolska.pl/artykul/domek-mobilny-to-nowa-milosc-polakow—rowniez-w-czasach-covid-19/6230