20 września, 2021

Procedury podłączenia prądu do działki letniskowej

Baza wiedzy Baza wiedzy

Procedury podłączenia prądu do działki letniskowej

Dowiedz się, jak bezproblemowo przejść procedury podłączenia prądu do działki letniskowej. Z nami pokonasz wstępne obawy przed urzędami i poznasz proces wypełniania wniosku. Rozwiejemy też Twoje wątpliwości dotyczące kilku punktów z wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej.

Procedury podłączania prądu do Twojej działki letniskowej

Przy staraniu się o podłączenie prądu do działki pamiętaj, że PGE nie podłącza pustych działek, na których nie ma żadnych zabudowań.

W PGE, jak i w innych urzędach, będzie potrzebny Ci: akt własności działki oraz dowód osobisty. Jeśli współwłaścicielem jest Twój małżonek radzimy, byś załatwił wszystkie formalności w urzędach we dwoje, chyba, że współwłaściciel wcześniej podpisze wniosek. Jednak problem prawdopodobnie pojawi się w razie błędów na wniosku i konieczności wypełnienia go ponownie.

Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej

Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej możesz pobrać ze strony PGE lub wypełnić go na miejscu.

Kilka wyjaśnień do wypełnianego wniosku

Punkt „SPOSÓB ZASILANIA”

Na swoje potrzeby zaznaczyliśmy zasilanie trójfazowe. Tobie także sugerujemy to zaznaczyć. Możesz na tę chwilę nie potrzebować zasilania trójfazowego, ale w razie konieczności podłączenia jakiejś maszyny np. przy okazji innej budowy, będziesz miał taką możliwość bez konieczności pisania wniosków o zmianę sposobu zasilania.

Punkt „ZAPOTRZEBOWANIE MOCY I ENERGII”

Moc przyłączeniowa 10 kW w zupełności wystarczy na codzienne użytkowanie domku mobilnego czy innego domku letniskowego. 15kW i więcej wpisuje się przy budownictwie mieszkaniowym i stałym zamieszkaniu.

Pytaj śmiało urzędnika o pomoc

Przedstawione kroki załatwiania prądu na działce są poparte naszym osobistym doświadczeniem w wielu podobnych sprawach. W Twoich urzędach procedury nie powinny się różnić, jednak zawsze przed wizytą możesz zadzwonić i upewnić się. Bądź – dla pewności – skonsultować w urzędzie konkretne punkty wniosku.

Zostaw swój numer telefonu

KONIECZNIE we wnioskach zostawiaj swój numer telefonu. W razie pytań urzędnik zadzwoni do Ciebie, aby wyjaśnić nieścisłości lub błędy wniosku, zamiast wysyłać pisma wzywające do wyjaśnień lub uzupełnienia dokumentów.

blog
baza wiedzy

Podobne artykuły

Poprzedni Poprzedni Następny Następny
Procedury podłączenia prądu do działki letniskowej
Procedury podłączenia prądu do działki letniskowej

Dowiedz się, jak bezproblemowo przejść procedury podłączenia prądu do działki letniskowej. Z nami pokonasz wstępne obawy przed urzędami i poznasz proces wypełniania wniosku. Rozwiejemy też Twoje wątpliwości dotyczące kilku punktów z wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej. Procedury podłączania prądu do Twojej działki letniskowej Przy staraniu się o podłączenie prądu do działki pamiętaj, … Continued

Zobacz więcej
Ustawienie domku mobilnego na działce
Ustawienie domku mobilnego na działce

Ustawienie domku mobilnego na działce Zazwyczaj wiąże się ze zbędnym stresem dla klientów, jednak posadowienie domku na działce to nie taka trudna sprawa, zobaczcie sami! Poniższa instrukcja stanowi zbiór naszych zaleceń. Na poszczególnych etapach ustawienia domku mobilnego na działce możesz powierzyć pracę profesjonalistom korzystając z naszych wskazówek. Zobacz w skrócie jak wygląda przykładowe  ustawienie domku … Continued

Zobacz więcej
Kontakt

Masz pytanie?

Nie możesz się zdecydować?

Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości