Modele domków mobilnych
Modele
Modele
Obejrzyj nasze domki letniskowe
Video
Video
Zobacz jak ocieplamy domki mobilne
Ocieplanie Pianą
Ocieplanie Pianą

Sauna ogrodowa z banią

Domek z sauną fińską (suchą) i ruską beczką na tarasie (opjca dodatkowa) ma wymiary zewnętrzne 7x2,5m. Domek saunowy jest na kołach, przywozimy go do Ciebie i ustawiasz go w dowolnym miejscu na działce lub ogrodzie. Jest to rozwiązanie skierowane do ośrodków wczasowych, ale także do osób prywatnych, które nie mają miejsca w domu na zrobienie sauny lub chcą ją postawić na działce rekreacyjnej.

 Domek saunowy ma wbudowaną saunę fińską o wymiarze 2x2,5m wykonaną ze świerka skandynawskiego i ogrzewaną piecem elektrycznym firmy Harvia. W przedsionku jest prysznic, którym schłodzisz się po sesji w saunie oraz umywalka. Prosto z sauny możesz przenieść się do ruskiej beczki z gorącą wodą ogrzewaną piecem zewnątrznym na drzewo. Gorąca beczkę można umieścić na tarasie i relaksować się w niej możesz na świeżym powietrzu nawet przy -30o(zalecane korzystanie zimą!). Domek z sauną posiada kompletną instalację elektryczną (wystarczy podłączyć domek do prądu) i hydrauliczną (wystarczy podłączyć do kanalizacji lub szamba). Na zewnątrz w dachu posiada oświetlenie LED, a przy wejściu do sauny dwa kinkiety.

Domek z sauną ma wymiar zewnętrzny 7x2,5m razem z tarasem. Drewniana ruska beczka wstawiana jest o wymiarze 1,5m. Jest wykonany cały z drewna, ale oparty na konstrukcji stalowej. Dzięki kołom, które ma domek nie musisz uzyskiwać pozwoleń na budowę, domek możesz ustawić w dowolnym miejscu na działce czy w ośrodku wypoczynkowym. W razie potrzeby przestawić w inne miejsce lub sprzedać.

Cały domek jest przystosowany do korzystania w jednym czasie dla 4 osób. Sauna fińska pomieści 4 osoby oraz ruska beczka pomieści 4 osoby. 

 

Domek saunowy 7x2,5m 49 000 zł brutto
Ruska beczka z gorącą wodą 1,5m 5 000 zł brutto

 

Sauna fińska (sucha) - Jak korzystać?

Z dobrodziejstw sauny korzysta się bez żadnych ubrań i przeszkadzaczy czyli nago:).  Proszę nie dać się zwieść zdjęciom umieszczonym w internecie, na których modele są w strojach kąpielowych lub ręcznikach. Na ręczniku powinno się jedynie siedzieć:). 

  • Do sauny wchodzimy nago, po uprzednim umyciu całego ciała (jeżeli się krępujesz okryj ciało ręcznikiem, jednak nie całe ciało będzie korzystać z walorów zdrowotnych jakie niesie sauna)
  • Klapki gumowe zostaw przed wejściem do sauny lub na tarasie
  • W saunie siadamy nagim ciałem na ręczniku rozkładając go pod całą powierzchnią ciała.
  • Po wyjściu z sauny schłodź ciało zimną wodą pod prysznicem w przedsionku domku lub wytaczaj się w śniegu jeśli jest zima:)

Ruska beczka - jak korzystać?

Gorąca beczka wykonana jest z drewna i woda w niej ogrzewana jest przez zewnętrzny piec na drewno. Beczka posiada w środku ławki na których się siedzi. 

Gorąca beczka w całości wykonana jest z drewna. W środku beczki zanurzone są ławeczki. Beczka wyposażona jest w piec ze stali nierdzewnej do podgrzewania wody, który umożliwia kąpiel na zewnątrz bez względu na porę roku. Ruską beczkę można używać cały rok, lecz największą przyjemność sprawia kąpiel w zimie przy niskiej temperaturze oraz prószącym śniegu. Bania sprawdza się także znakomicie w lecie, kiedy może służyć do ochłody, a także do miłego spędzania czasu wieczorem kiedy robi się chłodniej. 

Udowodnione jest naukowo, iż po skorzystaniu z sauny zewnętrznej u człowieka rozwija się umysł, pojawia się uczucie świeżości oraz rześkości . Skóra człowieka jest odmładzana, a organizm nabiera siły! Lekarze potwierdzają też, iż korzystanie z zewnętrznej bani kąpielowej poprawia przemianę materii, zwiększa odporność na różnego rodzaju choroby, a przede wszystkim poszerza naczynia krwionośne dzięki czemu poprawie obieg krwi oraz zaopatrywanie narządów w tlen. Gorące banie są przede wszystkim polecane dla tych, którzy z trudem znoszą wysoką temperaturę saun zamkniętych.